21.11.2009 ANDRZEJKI z Nissanem

 

 
 

FOTO - Szymon Górski FOTO - Tadeusz Suchomski
FOTO - Ewa Zajchert
WYNIKI

W sobotnie popołudnie odbyła się już kolejna edycja Rajdowych Andrzejek z Nissanem. Liczba zgłoszonych uczestników była najlepszym świadectwem jak wielką popularnością cieszy się ta rajdowa impreza. Na linii startu licznie stawiły się zarówno nowe załogi, które na trasę rajdu wyjeżdżały po raz pierwszy, nie zabrakło również doświadczonych Osób, dla których start w imprezie jest już corocznym obowiązkowym punktem kalendarza.
Rejestracja uczestników odbyła się wewnątrz niedawno otwartego nowego salonu Państwa Polody. Salon ten zlokalizowany przy ul. Mieszka I jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w regionie. Duże wrażenie robiła, nie sama powierzchnia salonu co jego piętrowa funkcjonalność. Nowe modele Nissana i Mitsubishi można podziwiać zarówno na parterze jak i pierwszym piętrze budynku.
W oczekiwaniu na odprawę uczestnicy zapoznali się z krótką, bardzo ciekawą prezentacją Nordic Walking’u. Następnie miało miejsce wyczekiwane objaśnienie zasad, kilka pytań ze strony zawodników i w końcu Piękne Kobiety i Wspaniali Mężczyźni zasiedli za kierownicami swoich maszyn.
Trasa rajdu prowadziła północnymi obrzeżami miasta. Uczestnicy przejeżdżali obok nowego campusu UAM na Morasku, dalej uliczkami Osiedla Różany Potok, na krótką chwilę zatrzymali się przy rezerwacie „Meteoryt Morasko” aby następnie dotrzeć do Suchego Lasu. Tu Autorzy trasy poprowadzili załogi przez pomniki historii, aż do świadectw prężnego rozwoju gminy jakim z pewnością są nowoczesna hala sportowa i aquapark. Trasa przygotowana była na najwyższym poziomie  - ciekawa, wymagająca, na pierwszy rzut oka nawet trudna ale najważniejsze, że wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzach dotarli do mety.
Na mecie każdy z uczestników miał do zaliczenia próbę sprawnościową. Dzięki uprzejmości Firmy Nissan Polody kierowcy mieli okazję zasiąść za kółkiem nowego modelu Nissana i odbyć próbę sprawnościową wymagającą od kierowcy precyjnej i płynnej jazdy. Próba zakończyła zmagania motoryzacyjne.
Dalsza część imprezy odbyła się w gościnnych murach Klubu Seniora Dębowy Liść. Od progu wszystkich przybyłych witał DJ Zyga, który cały wieczór dbał o to aby nogi same rwały się do tańca. Przygotowany poczęstunek, ciepły posiłek i napoje sprzyjały do dzielenia się spostrzeżeniami i przeżyciami z przebytej trasy.
Organizatorzy dbając o stałe utrzymanie wysokiego poziomu emocji przeprowadzali kolejne konkursy, w których można było wykazać się wszechstronną wiedzą.
Nie zabrakło oczywiście gromkiego sto lat i życzeń dla obecnych solenizantów Pana Andrzeja Polody oraz Pana Andrzeja Górczyńskiego.
W końcu nadszedł moment oficjalnego ogłoszenia wyników rajdu, wręczenia pucharów, dyplomów i nagród dla wszystkich uczestników, którego dokonali wspomniani wcześniej Solenizanci. Po dekoracji DJ Zyga zagrał hymn Nissana Polody i  zabawa trwała dalej…

…i ja tam byłem, samochodem po trasie rajdu jeździłem, bigosem pysznym się posiliłem i to wszystko Wam skrzętnie tu streściłem.

Relacja: Szymon Górski