07-08.06.2013  Finał XVII OMTM
FOTO 1 FOTO 2
LISTA STARTOWA WYNIKI
 

Finał XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

7 czerwca przyjechali do poznania finaliści eliminacji wojewódzkich by walczyć o zwycięstwo w finale krajowym.
Po obiedzie wyjechaliśmy na wycieczkę – inną niż w ubiegłych latach. Pomysł zwiedzenia zakładów Man (które zostały specjalnie dla nas udostępnione) spodobał się uczestnikom . Obejrzeli jak produkuje się autobusy, poznali stosowane rozwiązania techniczne.
Po grilowej kolacji, ceremonii otwarcia i odprawie uczestnicy przystąpili do rozgrywania części teoretycznej; testów z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji.
Nazajutrz po śniadaniu kolumną przejechaliśmy na Tor "Poznań" by uczestniczyć w konkurencjach praktycznych, którymi były: motorowerowy tor przeszkód, przygotowanie pojazdu do jazdy, próba Jackego Stewarta, udzielania pierwszej pomocy.
Organizatorzy w ramach atrakcji zaprezentowali tablicę świetlną do badania czasu refleksu (którą udostępnili nam nasi specjalni goście Policjanci z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii), można było uczestniczyć w pokazie symulatora zderzeń, obejrzeć najnowszy pojazd ratownictwa technicznego PSP, czy tez usiąść za kierownicą samochodu Porsche.
Po pokazach przystąpiliśmy do ceremonii zakończenia wręczając zwycięzcom puchary a wszystkim uczestnikom nagrody. Zwyciężyli Uczniowie reprezentujący Wielkopolskę.