13-14.06.2014 - FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

 

 
 

WYNIKI

 
FOTO - P. MONKIEWICZ FOTO - T. CICHACKA FOTO - M. BONCZYK
 

XVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny już za nami.
W dniach 13/14 czerwca na Finał Krajowy XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, przyjechało do Poznania 16 drużyn z całej Polski byli to laureaci eliminacji wojewódzkich czyli najlepsi z najlepszych.
Po obiedzie wyjechaliśmy na wycieczkę – inną niż w ubiegłych latach. Pomysł zwiedzenia interaktywnego centrum bezpieczeństwa ruchu drogowego SKODA AUTO LAB bardzo spodobał się uczestnikom. Aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu i nauce, zasiadając między innymi w symulatorach zderzeń i symulatorach dachowania. Była to zdaniem wszystkich wspaniała i ciekawa lekcja.
W trakcie grilowej kolacji pojawił się gość specjalny JERZY DUDEK, zdjęciom i pytaniom nie było końca, gość pożegnał nas podczas owacji na stojąco życząc wszystkim uczestnikom Turnieju, powodzenia. Po ceremonii otwarcia i odprawie uczestnicy przystąpili do rozgrywania pierwszej konkurencji którą była część teoretyczna ; testy z zasad i przepisów ruchu drogowego oraz z historii polskiej motoryzacji.
Nazajutrz po śniadaniu kolumną przejechaliśmy na tor Poznań by na Torze Kartingowym uczestniczyć w konkurencjach praktycznych, którymi były : jazda sprawnościowa motorowerem, przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa samochodem - próba Jackego Stewarta, sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy tak dobrali termin Finału by uczestnicy mogli obejrzeć wyścigi samochodowe 6 i 7 Rundę FIA Central Europe Zone Circuit Racing Championships, 3 Rundę FIA Central Europe Zone Circuit Endurance Championships, 3 i 4 Rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 2 Rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski - ENDURANCE, 2 Rundę PORSCHE GT3 Cup Challenge Central Europe i 3 Rundę Volkswagen Castrol Cup.
Po pokazach przystąpiliśmy do ceremonii zakończenia .Puchary najlepszym wręczał m. in. wojewoda wielkopolski Piotr Florek . Wszyscy uczestnicy, otrzymali nagrody.
Zwyciężyli uczniowie Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu z Poznania