16.11.2014 - CHŁODNA NAWIGACJA

 

 

FOTO

 

Happening z okazji
Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
na Torze „Poznań” z Automobilklubem Wielkopolski i przyjaciółmi

Co roku w trzecią niedzielę listopada pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych (FEVR) obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. 16 listopada Automobilklub Wielkopolski wraz z przyjaciółmi: Zarządem Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu, Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, Żandarmerią Wojskową, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego, Strażą Graniczną, Izbą Celną, Skodą AutoLab, Ochotniczą Strażą Pożarną z Osiedla Kwiatowego, Polskim Czerwonym Krzyżem zaprosił na happening.
Przybyli w liczbie ponad 2 tys. osób mogli skorzystać z porad specjalistów, obejrzeć udostępniony sprzęt, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, wysłuchać prelekcji, pogadanek, obejrzeć filmy, czy też wziąć udział w przygotowanych konkursach z przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja zwiększała się z każdą chwilą. Przybyłych z pewnością zachęciła do przyjścia możliwość sprawdzenia w praktyce zastosowania elementów odblaskowych podczas specjalnie przygotowanych pokazów. Większość osób po raz pierwszy w życiu poruszała się po profesjonalnym torze wyścigowym w poszukiwaniu manekinów, z których tylko część miała na sobie odblaski. Tor "Poznań" w tym dniu symulował bowiem normalny ruch uliczny.
Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali upominki, organizatorzy rozdali przeszło tysiąc elementów odblaskowych.
Wszyscy uczestnicy happeningu z pewnością zapamiętali, że każdy z nas ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Mamy nadzieje, że tego typu akcje pozwolą na zatrzymanie smutnych statystyk, z których niestety wnika, iż  corocznie na świecie co 30 sekund ktoś ginie w wypadku drogowym.