01.05.2015 - RAJD SAMOCHODOWY "1 MAJOWY"
 

 

 
 

WYNIKI

FOTO

 

Rajd Samochodowy 1 majowy

W dniu 1 maja 2015 roku Automobilklub Wielkopolski Delegatura Nowy Tomyśl zorganizowała Rajd Samochodowy 1 majowy. Na start Rajdu przy Urzędzie Celnym w Nowym Tomyślu zgłosiło się 28 załóg z Nowego Tomyśla, Poznania, Mosiny oraz Tarnowa Podgórnego. Trasa Rajdu wiodła przez Nowy Tomyśl, Wąsowo, Kuślin, Buk, Otusz, Dopiewo, Dąbrówkę, Poznań aż do Poznania,i liczyła w sumie 75 km i była podzielona na 2 etapy. Na metę na Torze Poznań  szczęśliwie dojechały wszystkie załogi.

W czasie Rajdu uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pytaniami z trasy, próbami rekreacyjnymi, np. znajomością flag państw Unii Europejskiej oraz próbami samochodowymi, które odbyły się już na Torze Poznań. Wiele problemów sprawiła próba prędkości mierzona na trasie prawdziwym radarem - „suszarką” policyjną. Ciekawe także były pytania sprawdzające znajomość podstawowej wiedzy z zakresu chemii.

Po podliczeniu punktów i rozpatrzeniu wszelkich uwag do wyników wstępnych ogłoszono wyniku Klasyfikacji generalnej Rajdu Samochodowego 1 majowego: I miejsce załoga z Poznania-Jarosław Tucholski i Monika Gryska, II miejsce załoga z Nowego Tomyśla-Izabela Nowotnik i Agata Frąckowiak, II miejsce również załoga z Nowego Tomyśla- Agnieszka Czajka i Jagoda Dzierbińska. Zwycięzcy otrzymali z rąk Prezesa Automobilklubu Wielkopolski  Roberta Werle puchary oraz gratulacje a na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.  Zaznaczyć należy, że Rajd Samochodowy 1 majowy zorganizowany przez Delegaturę Nowy Tomyśl to VIII Runda Turystycznego Pucharu Polski . Na zakończenie Rajdu Samochodowego na wszystkich uczestników oraz sędziów czekał pyszny obiad oraz kawa z ciastkiem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, sponsorom i patronom medialnym dziękujemy i zapraszamy na kolejne Rajdy i imprezy organizowane przez Automobilklub Wielkopolski.