12.03.2017 - RAJD WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM
FOTO
Foto - Foto - R. Zgliński
DYPLOMY
Foto - Foto - R. Zgliński
PRÓBY
   
Foto - G. Rybak Foto - W. Michałek
   
Foto - J. Wacławski Foto - P. Łusiewicz
 
WYNIKI
WYNIKI RAJD WYNIKI SZ
 

PARTNERZY/PATRONI MEDIALNI

 
 

12.03.2017 - RAJD WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM

Za nami kolejna edycja Rajdu „Wielkopolanki za kółkiem”. Impreza zorganizowana przez Automobilklub Wielkopolski przy współfinansowaniu ze środków powiatu poznańskiego odbyła się w niedzielę 12 marca. Na starcie zawodów stanęły 52 załogi liczące ponad 130 uczestniczek. Bazą Rajdu był Tor Poznań, ale rywalizacja toczyła się także na terenie okolicznych gmin powiatu poznańskiego. Oprócz konkurencji typowo samochodowych panie musiały wykazać się również innymi umiejętnościami. Wśród licznych atrakcji organizatorzy przygotowali strzelanie do tarczy oraz slalom z taczką, w specjalnych goglach symulujących stan po spożyciu alkoholu. Ku zaskoczeniu wszystkich, łącznie z organizatorami, aż sześć załóg uzyskało maksymalny wynik w konkurencji strzelania do tarczy.
Rywalizacja o czołowe lokaty była niezwykle zacięta. Panie nie oszczędzały ani siebie, ani swoich samochodów. Podczas czterech prób przygotowanych na Torze walczono o jak najlepsze wyniki i urywanie kolejnych sekund z przejazdów. Spośród wszystkich załóg najszybsza okazała się Dorota Skowrońska z teamu „Foczki”. Z kolei podczas otwartej próby rozegranej na części kartingowej Toru prym wiodła Joanna Piotrowska.
O wyjątkowości tego Rajdu świadczy fakt, że ważna jest nie tylko rywalizacja, ale także zabawa. Każda z załóg oceniała wygląd samochodów oraz przebrania innych zawodniczek. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się team „Obelixy”, nie dość, że samochód przyozdobiono w podobizny postaci z kultowego francuskiego komiksu, to jeszcze zawodniczki same były przebrane na podobieństwo silnego Gala.
W klasyfikacji generalnej Rajdu zwyciężyła ekipa o intrygująco brzmiącej nazwie „Nie mamy prawa jazdy” z Anną Rajewską i Marią Patelską w składzie. Tuż za ich plecami uplasowały się „Foczki”, czyli Dorota Skowrońska i Agnieszka Brzóska. Najniższy stopień podium przypadł z kolei Agnieszce Bocian i Barbarze Dąbrowskiej.
Przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów, którzy zapewnili atrakcyjne nagrody zdobywczyniom czołowych miejsc w każdej z klasyfikacji. Imprezę wsparli: Szpot Miasteczko Samochodowe, POL-CAR, Lee Motors Autoryzowany Dealer i Serwis KIA, Nissan Polody oraz Grupa Krotoski-Cichy. Patronem medialnym było Radio Merkury.
Wszystkim sponsorom dziękujemy za wsparcie. Paniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następną edycję Rajdu „Wielkopolanki za kółkiem”, która odbędzie się już za rok.

 
Relacja w Teleskopie:
https://poznan.tvp.pl/29466392/12032017-godz1830
od 17:00 min.

 
Rajd “Wielkopolanki za Kółkiem”
jest współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego