08.07.2017 - SZKOLENIE CZŁONKÓW KOŁA NISSAN I KOŁA SENIORÓW AW
 
 

Szkolenie członków Koła NISSAN i Koła Seniorów AW

Członkowie Koła NISSAN AW i Koła Seniorów AW nie tylko uczestniczą w rajdach, ale także szkolą się łącząc przyjemne z pożytecznym. W sobotę 8 lipca 2017r. spotkali się w salonie NISSAN POLODY gdzie honorowy przewodniczący Koła NISSAN Andrzej Polody prezentował najnowsze systemy bezpieczeństwa w pojazdach na podstawie technologii Nissan Safety Shield. Nie tylko chronią one pasażerów i kierowcę, ale też zmierzają do wprowadzenia na rynek samochodu autonomicznego, który będzie w stanie poruszać się prawie bez udziału kierowcy. Członkowie i sympatycy Koła NISSAN zapoznali się też z najnowszym samochodem tej marki – Micrą, w której zastosowano prezentowane systemy.
W drodze do Nowego Tomyśla była motoryzacyjna edukacja w pawilonie samochodów Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, którą prowadził z kierowniczką tej placówki Włodzimierz Michałek. On też prezentował - wspólnie z przewodnikiem - transport szynowy na przykładzie parowozów, taboru wagonowego i specjalnego, pociągów retro i rozkładowych eksponowanych w Wolsztynie. Podczas jazdy do Nowego Tomyśla wiceprzewodniczący Zarządu Koła NISSAN Witold Głowiński pytał uczestników szkolenia o mijane znaki drogowe.
Niestety z przyczyn zawodowych nie dojechał do Nowego Tomyśla Andrzej Bissinger, który przy pomocy fantomu miał prowadzić pokaz i szkolenie udzielania pierwszej pomocy. Przeznaczony na to czas wykorzystał szef Koła NISSAN Andrzej Górczyński. Omawiając efekty kampanii „Poznaj swoje możliwości – kieruj świadomie” zorganizowanej przez Automobilklub Wielkopolski na Torze „Poznań” zaprezentował je uczestnikom szkolenia, którymi byli głównie starsi kierowcy. Praktycznemu szkoleniu służyły gogle symulujące zmęczenie kierowcy. Wieczorem uczestnicy szkolenia spotkali się z Radkiem Halaszem - przewodniczącym Zarządu Delegatury AW w Nowym Tomyślu oraz Marylą Czajką - żoną zmarłego przewodniczącego.
W niedzielę zobaczyliśmy pojazdy kołowe transportu wiejskiego w Muzeum w Nowym Tomyślu. Odbył się też na terenie Parku Miejskiego i Ogrodu Zoologicznego konkurs z bezpieczeństwa ruchu drogowego, który prowadził Witold Głowiński.
Tekst i zdjęcia
Andrzej Górczyński