14.12.2017 - RATOWNICY DROGOWI PZM Z AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI WYRÓŻNIENI W MIEJSKIM KONKURSIE


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Ratownicy Drogowi Polskiego Związku Motorowego zrzeszeni w Automobilklubie Wielkopolski zostali wyróżnieni w Konkursie „Poznański Wolontariusz Roku 2017”!

Podczas uroczystej Gali Konkursu, która odbyła się 14 grudnia br. w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich wspomniane wyróżnienie z rąk Wiceprezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego odebrali Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle i Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego naszego Klubu Przemysław Piotrowski.

Społeczny ruch ratowników drogowych w Wielkopolsce narodził się jesienią 1980 roku. Podwaliny pod nurt wolontariatu ratownictwa położyli wówczas: Kazimierz Jarochowski (z tych sławnych w Wielkopolsce Jarochowskich), Józef Śmiglak oraz Robert Werle.
Dziś w Automobilklubie Wielkopolski działa blisko 500 Ratowników Drogowych (w całym kraju jest ich prawie 1.650).
Misją Ratowników Drogowych jest niesienie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych, ale nie tylko im – każdemu kto tej pomocy potrzebuje. Swoją służbę na rzecz społeczeństwa Ratownicy Drogowi realizują m. in. zabezpieczając pod względem medycznym różnego rodzaju przedsięwzięcia odbywające się
na terenie miasta i regionu, tj. np. wydarzenia masowe, imprezy sportowe, etc., szerząc wiedzę nt. pierwszej pomocy przeprowadzając pogadanki (w tym w szkołach i przedszkolach), czy pokazy akcji ratowniczych.
Niosą również pierwszą pomoc w zdarzeniach losowych. Umiejętności i doświadczenie Ratowników Drogowych z Automobilklubu Wielkopolski były wielokrotnie dostrzegane i doceniane na gruncie krajowym.

Serdecznie gratulujemy!!!


http://www.poznan.pl/mim/info/news/znamy-poznanskich-wolontariuszy-roku,113330.html