24.04.2018 - DZIEŃ ZIEMI
 
 

22 kwietnia, corocznie, od prawie 50 lat, obchodzony jest na całym globie "Dzień Ziemi".

To święto ekologiczne obchodzone jest w różnoraki sposób. Od "nudnych" pogadanek i akademii, po sprzątanie naszego otoczenia z zalegających je śmieci, ale również bardzo często jest też wspólnym sadzeniem drzew i krzewów.

I z tej okazji ekipa członków Komisji Sportu Popularnego i Turystyki postanowiła uczcić to święto realizując zadanie "DZIEŃ ZIEMI W WPN".
24 kwietnia w godzinach porannych, wybraliśmy się na teren Wielkopolskiego Parku Narodowego, do Leśnictwa Osowa Góra, gdzie przesympatyczny leśniczy Pan Artur Kopczyński, przygotował dla nas, całą przyczepkę różnych sadzonek.

Po krótkim szkoleniu (jakie rośliny i dlaczego) sadzimy, w jaki sposób i jakie dołki mamy kopać oraz jak zaplanować rozmieszczenie roślin, odbyła się krótka narada ekipy sadzącej :-)

Z pełnią (jeszcze) sił przystąpiliśmy do realizacji szczytnego planu, co zważywszy na charakter leśnego poszycia i wszechobecne korzenie, okazywało się, nie być wcale łatwym zadaniem.

Ale, dla członków Automobilklubu Wielkopolski nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, więc dziewczyny miały niezły trening biegowy podczas dostarczania kolejnych partii roślin.

Trzeba było tylko zadbać o właściwe usytuowanie rośliny w dołku "zielonym do góry!!!"

Czas mijał bardzo szybko i ani żeśmy się oglądnęli , a wszystkie sadzonki znalazły swoje miejsce w lesie...
Jeszcze tylko krótkie podsumowanie. Pan leśniczy powiedział na porannej odprawie, że "jego" ludzie takie zadanie wykonają w 2 godziny, nam zajęło to 200% czasu :-)

Mamy nadzieję, że i w latach następnych będziemy również uczestniczyć w podobnych akcjach, a może częściej :-)