02.08.2018 - MAREK TOKŁOWICZ
 


Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż w czwartek 2 sierpnia 2018 r. w wieku 68 lat zmarł nasz kolega Marek Tokłowicz.
Pasją do motoryzacji zaraził go ojciec. Jako młodzieniec kolekcjonował miniatury samochodów.
Z czasem Jego zamiłowanie do motoryzacyjnej pasji podzieliła żona, a i synowie, będący członkami Automobilklubu Wielkopolski od najmłodszych lat aktywnie uczestniczą w imprezach motoryzacyjnych. Kolega Marek Tokłowicz ma na swoim koncie liczne starty w imprezach turystycznych i nawigacyjnych oraz osiągnięcia na tym polu, m. in. tytuły Mistrza Polski w Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Członkiem Automobilklubu Wielkopolski został w 1978 r. Był nie tylko członkiem i działaczem, ale przez ponad 20 lat również pracownikiem Klubu, początkowo instruktorem ds. turystyki, a następnie Dyrektorem Toru Poznań. W docenieniu zasług w działalności społecznej uhonorowany został między innymi Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Motorowego i Honorową Odznaką Automobilklubu Wielkopolski.
Zapamiętamy go jako dobrego i życzliwego człowieka, organizatora licznych przedsięwzięć motoryzacyjnych. Był zawsze tam, gdzie był potrzebny. Zapamiętamy kolegę Marka, choć pewnie każdy z nas na swój sposób, jako człowieka bardzo inteligentnego i pełnego pomysłów.
Marku, w imieniu Członków Automobilklubu Wielkopolski dziękujemy za Twój bezinteresowny trud, za wiedzę, zaangażowanie, pasję i poświęcony czas.
Śmierć każdej bliskiej osoby jest wstrząsem dla rodziny, przyjaciół - ten wstrząs dzisiaj dotknął i nas. Będziemy starać się godnie kontynuować to, co rozpocząłeś, choć bez Ciebie to już nie będzie to samo. Pozostawiłeś nas wszystkich w smutku, a pustkę, która pozostała po Tobie trudno będzie wypełnić.
Twoje inicjatywy i pomysły są i będą kontynuowane, dlatego można powiedzieć, że ciągle będziesz z nami, bo jak powiedział Stanisław Wyspiański: „Umierać musi, co ma żyć".

Wyrazy szczerego współczucia rodzinie zmarłego
w imieniu Społeczności Klubowej
składa Prezes Automobilklubu Wielkopolski
 


Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 7 sierpnia 2018 r.
Msza św. o godz. 10.00. w kościele p.w. św. Jana Bosko, ceremonia pogrzebowa o godz. 11.30 na cmentarzu Górczyńskim.