Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Kalendarz 2020: 26. Rajd w Ciemno

 

XVI RAJD W CIEMNO

 

W sobotę 26 października, wczesnym popołudniem wybraliśmy się do Mosiny na XVI Rajd w Ciemno. Jest to mocno zakorzeniony w środowisku i lubiany, turystyczno-nawigacyjny rajd nocny. 

Jak to w rajdach organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski - Delegaturę Mosina, zaczynamy na Targowisku. Odprawa, przedstawiciele GKSPiT,   Burmistrz Mosiny, władze klubowe, a z racji że jest to podwójna runda Mistrzostw Polski - w Turystyce i Nawigacji słuchamy Hymnu Polski.  Atmosfera, dźwięk Hymnu rozgrzewa  coraz bardziej atmosferę rajdu.

Zaczynamy, gdy zaczyna zmierzchać, zachodzące słońce dodaje kolorytu pierwszej próbie SZ. Trafienie na "rampę" nie zawsze jest skuteczne, a i pachołki też czasami bywają potrącone...

Teraz na start. Ziszczają się słowa Autorki trasy i Weryfikatora - "MASAKRA :-)". Kilka constansów, na dodatek tak podobnych do siebie i każdy trzeba liczyć!!! Bo od tego, czy jest parzysty czy nieparzysty, zależy jego działanie! Ten parzysty w prawo, a nieparzysty nie działa, potem nieparzysty w lewo, parzysty teraz nie bierze udziału!!! Kilkakrotne "podchodzenie do wycinka trasy" wcale nie jest rzadkością. Ulice Mosiny momentami przypominają  "godziny szczytu".  Tylko dlaczego wszystkie samochody mają rajdowe numery startowe! :-)

Czas szybko mija, PKC na parkingu kompleksu sklepów,  "szybki odpoczynek" i w trasę 2 odcinka. Tutaj Turyści i Nawigatorzy trochę się rozmijają, co wcale nie powoduje że czasami znowu na ulicach mijanych miejscowości nie robi się tłoczno. Ale wkrótce wszyscy spotykają się na Torze Poznań. Tutaj dwie próby SZ. Kompletna ciemność, pięknie podświetlone "pachołki" i możliwość obserwowania przejazdów z trybuny z pewnością zapadną na długo w pamięci.

Zbliża się "godzina duchów" a Komisja Obliczeń pracuje pełną parą. Ale miła i gorąca atmosfera powoduje, że oczekiwanie na wyniki nie jest zbyt uciążliwe. Na dodatek zmiana czasu powoduje że dostajemy godzinny handicap :-)

XIV Rajd w Ciemno z pewnością będziemy długo pamiętać :-)


RELACJA: Mariusz Parysek

WYNIKI RAJDU