Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

IMPONUJĄCA INAUGURACJA SEZONU W WYŚCIGACH SAMOCHODOWYCH

 

Nareszcie startujemy!

Po wielomiesięcznym oczekiwaniu, nareszcie rozpoczynamy sezon wyścigów samochodowych na Torze Poznań. W dniach 11-13 czerwca na Torze Poznań, odbędzie się 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 1. i 2. runda Mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. runda Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup, 1. runda Mistrzostw Polski Endurance, Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej w wyścigach (FIA-CEZ), Mistrzostwa Czech TCR Europy Wschodniej oraz Mistrzostwa serii Eset Cup. Do inauguracyjnej rundy tego sezonu zgłosiło się 160 kierowców z: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Finlandii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

‑ Jestem przekonany, że tegoroczna inauguracja przyniesie wiele emocji i sportowych wrażeń, tym bardziej że gościmy dużą grupę kierowców walczących w FIA-CEZ. Obok rywalizacji w klasach Ecumaster Super S Cup, czy 318 Is Cup PL, czyli Mini Cooper i BMW, na torze pojawią się także kierowcy w Fiatach 500 oraz Mazdy. Będzie rywalizacja Toyot, „Maluchów”, a w najmocniejszych klasach nie zabraknie Mercedesów, Radicali czy Porsche i Lamborghini. Zagraniczni kierowcy będą się ścigali w Renault Clio Cup, a w wyścigach TCR pojawią się takie auta jak: VW Golf, Cupra Leon czy Audi. Frekwencja będzie więc duża i to nas bardzo cieszy. My ze strony organizatorów zrobimy wszystko, aby zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do sportowej rywalizacji i czuli się na naszym obiekcie jak najlepiej – powiedział Sebastian Urbaniak, dyrektor zawodów.

Warto przy okazji dodać, że Automobilklub Wielkopolski w ostatnim czasie zmodernizował obiekt w Przeźmierowie. Przede wszystkim obecnie cały tor jest monitorowany (69 kamer). Powstało nowe centrum monitoringu, do którego dostęp będzie miało kierownictwo wyścigów. Tak zwana droga życia otrzymała nową nawierzchnię, a w namiocie gastronomicznym będzie można się posilić. Czytelniejsza będzie dla kierowców droga dojazdowa z nitki toru do boksów i parku maszyn. Teren wokół boksów i parku jest wyłożony kostką. Automobilklub Wielkopolski przymierza się również do budowy ekranów akustycznych, mających zrekompensować okolicznym mieszkańcom niedogodności dźwiękowe spowodowane motorsportową rywalizacją odbywającą się na terenie obiektu.

Zapraszamy kibiców do odwiedzenia Toru Poznań już w nadchodzący weekend:

  • w sobotę 12 czerwca br., początek wyścigów o godz. 8.30,
  • w niedzielę 13 czerwca br., początek wyścigów o godz.10:40.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski: www.aw.poznan.pl 

 

Dokumenty imprezy:

Najchętniej czytane

2024-02-14
10.03.2024 :: WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM
2024-02-13
02.03.2024 :: 3. KRYTERIUM SUPEROES
2024-02-13
26.02.2024 :: ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE W RAMACH CYKLU "FORUM POZNAŃSKIEGO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ NAUK"
2024-02-10
25.02.2024 :: GONITWA ZA LISEM
2024-02-09
20.02.2024 :: STACJA KONTROLI POJAZDÓW AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI NIECZYNNA