Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

SĘDZIOWIE AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI NA BELGIJSKIM TORZE SPA FRANCORCHAMPS PODCZAS ZAWODÓW 24-GODZINNYCH


W dniach 29-31.07.2022 czwórka sędziów z Automobilklubu Wielkopolski miała okazje obsługiwać wyścig 24-godzinny rozgrywany w ramach zawodów Total Energy 24h of Spa na Torze SPA Francorchamps w Belgii.

Maja, Maksymilian, Michał i Mikołaj dzięki własnemu zaangażowaniu dostali możliwość pełnienia funkcji sędziów wirażowych i spróbowania swoich sił na stanowisku PO13 (zakręt potocznie nazywany PIF-PAF) podczas wyścigu długodystansowego.  Do obowiązków Naszych sędziów należało machanie flagami, obsługiwanie tablic ledowych, wykonywanie interwencji na torze i dbanie o bezproblemowy przebieg zawodów zarówno w ciągu dnia jak i w nocy ze względu na długość wyścigu. Doświadczenie z Toru Poznań nie poszło na marne i pomimo znacznie niższego wieku naszych sędziów w porównaniu do Belgijskich „Marshali” praca Polaków została bardzo doceniona.  Sędziowie mieli szansę zobaczyć jak pracuje się na stanowisku na torze SPA, który obsługuje Mistrzostwa Świata Formuły 1. „Konfiguracja toru, strefy bezpieczeństwa i sama infrastruktura wywarła na nas duże wrażenie, jednak jeśli chodzi o przygotowanie, wiedze i doświadczenie śmiało mogę zaryzykować stwierdzeniem, że sędziowie z Automobilklubu Wielkopolski nie mają czego się wstydzić i dorównują poziomem sędziom z Mistrzostw Świata. Dla mnie i dla Mai była to druga styczność z wyścigiem 24-godzinnym po debiucie na Nurburgringu, Michał z kolei pracował już na tym torze przy okazji wyścigów serii GT Open, a Mikołaj pierwszy raz miał szanse zobaczyć takie zawody i bez problemu odnalazł się w swojej roli” - skomentował Maksymilian jeden z uczestników wyjazdu.

Zarówno Maja jak i Maksymilian planują powrót jeszcze w tym roku na belgijski tor podczas weekendu Formuły 1, na który już teraz dostali zaproszenie wraz z trójką innych sędziów Przemkiem, Darkiem i Maćkiem, Trzymamy za nich kciuki i mocno dopingujemy w realizacji marzeń o międzynarodowym sędziowaniu! 

2
3
4
5
6

 

Najchętniej czytane

2021-05-12
W POGONI ZA TARPANEM
2021-04-12
90 LAT MINĘŁO...
2021-04-14
06-08.05.2021 :: WYŚCIGI SAMOCHODOWE
2021-04-13
04.05.2021 :: BIURA ADMINISTRACJI KLUBU NIECZYNNE
2021-04-17
WAŻNE ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM!