Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Inne

ZAWODNICZKA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI W WIELKIM FINALE PROGRAMU „THE GIRLS ON TRACK”


Program „The Girls on Track” został stworzony przez FIA i ma na celu zachęcić młode kobiety do motorsportu.

Ponad 1.200 dziewczyn z 9 krajów wzięło udział w eliminacjach. Komisja FIA wybierała po 3 zawodniczki z każdego kraju. W Polsce eliminacje te rozszerzono i zorganizowano dodatkowe spotkania dla 12 zawodniczek. Dziewczynki miały spotkania w całej Polsce, a w ich trakcie uczyły się o przygotowaniach mentalno-motorycznych zawodnika i technice jazdy.

Na początku października 2018 roku podczas targów Moto Show w Warszawie, odbył się polski finał programu, gdzie wytypowano 3 finalistki, które będą tworzyły polską reprezentację i zmierzą się na torze z finalistkami z całego świata. Po wielu treningach i długich przygotowaniach nadszedł czas na wielki finał.

Na początku marca polska reprezentacja wyjechała do Francji na słynny tor Le Mans. Finał trwał 4 dni, w trakcie których zawodniczki jeździły, ale również zostały poddane wielu testom fizycznym, sprawdzającym szybkość reakcji, wytrzymałość fizyczną oraz wiele innych cech, które są potrzebne kierowcy wyścigowemu. Ostatni dzień finału odbył się na torze kartingowym Le Mans, gdzie początkowo zawodniczki trenowały i dopracowywały swoją technikę jazdy, by po czterech godzinach treningów odjechać przedfinały.

Spośród 27 uczestniczek wybrano 9, które wystartowały w wyścigu finałowym. W tym wyścigu brały udział dwie Polki, Michalina Sabaj i Joanna Piwowarek. Na podstawie wyników wyścigu finałowego i wcześniejszych ocen, wybrano 6 finalistek, które weszły w skład międzynarodowej drużyny FIA. Polskę reprezentować będzie zawodniczka kartingowa Automobilklubu Wielkopolski, Michalina Sabaj.

Michalinie składamy wielkie gratulacje i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Galeria

Sport kartingowy_inne_foto3
Sport kartingowy_inne_foto2
Sport kartingowy_inne_foto4