Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Aktualności

15.12.2019 :: XXVIII RAJD GWIAZDKA
Najpiękniejsze ze świąt tuż, tuż. Członkowie i sympatycy Automobilklubu Wielkopolski świąteczną atmosferę mają okazję przeżywać nieco wcześniej, podczas tradycyjnego „Rajdu Gwiazdka” na który zapraszamy 15 grudnia.
Czytaj więcej
14.12.2019 :: SUPEROES WIGILIJNY
W okresie zimowym, przed świętami Bożego Narodzenia, wszystkich chcących uciec od przedświątecznych, domowych obowiązków zapraszamy do udziału w specjalnym „SuperOESie Wigilijnym”. Impreza ta nie jest zaliczana do cyklu Mistrzostw Okręgu Poznańskiego, ale jest dodatkową okazją do jazd sprawnościowych w zmiennych warunkach – za dnia i o zmroku.
Czytaj więcej
57. NOCNA JAZDA KONKURSOWA
W sobotni wieczór 7 listopada w strugach deszczu odbyła się 57. edycja Nocnej Jazdy Konkursowej. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Joanna i Jacek Wieczorek przygotowali ciekawą, pełną inwencji trasę. Statuetkę popularnego "Dziada" przejęli na najbliższy rok Łukasz i Kamil Tokarczyk i to oni zorganizują następną edycję "nocki".
Czytaj więcej
Z PREZYDENTEM RP ANDRZEJEM DUDĄ O SPORCIE MOTOROWYM I TORZE POZNAŃ
W środę 20.11.2019 r., Prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński uczestniczył w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, poświęconym tematyce nowoczesnych technologii w sporcie motorowym. Spotkanie było również okazją do rozmowy o działalności Automobilklubu Wielkopolski i Toru Poznań oraz ich wpływie na rozwój sportów motorowych w naszym kraju.
Czytaj więcej
6. KRYTERIUM SUPEROES 2019
W zdecydowanie lepszych warunkach pogodowych niż poprzednio odbyło się 6. Kryterium SuperOES. Na starcie stawiło się 61 załóg, które bezpiecznie i bezproblemowo wykonały 5 prób. Zawodnicy zakończyli zawody zadowoleni choć nieco zmęczeni trudami rywalizacji.
Czytaj więcej
RAJDOWE ANDRZEJKI
Automobilklub Wielkopolski - Koło NISSAN zorganizował tradycyjny Rajd Andrzejkowy. W sobotę 23 listopada – tydzień przed „andrzejkami”, 16 załóg wystartowało z poznańskiego Auto Salonu Polody aby dotrzeć na metę do gościnnej „Alexandry” w Pobiedziskach.
Czytaj więcej
XXVII SAMOCHODOWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI ZA NAMI
Już po raz 27., w ważnym w historii Polski dniu 11 listopada, odbył się samochodowy „Rajd Niepodległości”. Jak co roku taki sposób świętowania (a nie na przykład przez coraz powszechniejsze „niepodległościowe” bieganie czy marsze) wybrała ponad setka zwolenników turystyki motorowej.
Czytaj więcej
XII OGÓLNOPOLSKI SAMOCHODOWY RAJD SENIORA
W listopadowy poranek 11.11.2019 r. 42 seniorów przybyło na Tor „Poznań” by wziąć udział w dwunastej już edycji, organizowanego przez Automobilklub Wielkopolski Ogólnopolskiego Samochodowego Rajdu Seniora.
Czytaj więcej
UDANA "POGOŃ ZA LISEM"
W minioną niedzielę 10.11.2019 r., w Nowotomyskiej Delegaturze Automobilklubu Wielkopolski odbył się rajd samochodowy "Pogoń za Lisem". W imprezie wystartowały 24 załogi.
Czytaj więcej
DESZCZOWE 5. KRYTERIUM SUPEROES 2019
Pogoda nie rozpieszczała uczestników 5. Kryterium SuperOES, które odbyło się na Torze Poznań w sobotę 09.11.2019 r. Mimo przeciwności kierowcy doskonale poradzili sobie z niesprzyjającą aurą i bezpiecznie ukończyli rywalizację.
Czytaj więcej
TWOJE ŚWIATŁA - NASZE BEZPIECZEŃSTWO!
W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Automobilklub Wielkopolski, jako propagator bezpieczeństwa na drogach aktywnie włączył się do kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". W ramach akcji, zapoczątkowanej w dniu 21.10.2019, zapraszamy w soboty 26.10.2019 r., 16.11.2019 r. i 23.11.2019 r., do naszej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Towarowej 35, w godzinach 08:00 – 13:00, na bezpłatne sprawdzenie stanu świateł.   O kampanii
Czytaj więcej
XVI RAJD W CIEMNO WSPOMNIENIE
W sobotę 26.10.2019 r., wczesnym popołudniem wybraliśmy się do Mosiny na XVI Rajd w Ciemno. Jest to mocno zakorzeniony w środowisku i lubiany, turystyczno-nawigacyjny rajd nocny.
Czytaj więcej
YOUNGTIMER PARTY VOL.3 - RAJD TURYSTYCZNY RETRO MOTOR SHOW
W dniu 26.10.2019 Koło Youngtimer, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, zorganizowało Youngtimer Party 2019 vol. 3 - Rajd Turystyczny Retro Motor Show. Start zlokalizowany był na Torze Poznań, natomiast meta na terenie MTP.
Czytaj więcej
SUPEROES POWRÓCIŁ NA TOR "POZNAŃ"
Po wiosenno-letniej przerwie powrócił na Tor "Poznań" cykl imprez SuperOES mistrzostw okręgu 2019.
Czytaj więcej
SUKCES AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI NA "RETRO MOTOR SHOW"
W miniony weekend odbyła się czwarta edycja targów Retro Motor Show. Jak w poprzednich latach na tegorocznych targach nie zabrakło Automobilklubu Wielkopolski. Ekspozycje przygotowane przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych i Koła Youngtimer jak zwykle były ozdobą tych targów.
Czytaj więcej
RAJDOWE MISTRZOSTWA POLSKI NA POLIGONIE W ŻAGANIU
Automobilklub Wielkopolski był organizatorem wraz z Rally Breslau International Association interesującej imprezy rajdowej. W dniach 18-20 października na poligonie w Żaganiu odbyła się Baja Europe 2019 – 6. runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.
Czytaj więcej
SEZON KOLARSKICH CZWARTKÓW 2019 ZAKOŃCZONY
W niedzielę 06.10.2019 r. na Torze Poznań odbył się Finał Kolarskich Czwartków. Rywalizacja była godna finału i frekwencja jak zwykle dopisała.
Czytaj więcej
VI JESIENNY RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
W dniach 4-6 października br., na zakończenie sezonu, Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zorganizowała VI Jesienny Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku bazę rajdu zlokalizowano w Ośrodku „Villa Natura” w Dolsku koło Śremu, a ponad 100-kilometrowa trasa rajdu obejmowała m.in. zabytkową kręgielnię w Śremie, pałac w Brodnicy oraz wieżę widokową w pobliżu Mosiny.
Czytaj więcej
FINISZ WYŚCIGOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA TORZE POZNAŃ
Ponad 100 zawodników wystartowało w ostatnich w tym sezonie rundach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jakie odbyły się w dniach 20-21 września br. na Torze Poznań. Praktycznie we wszystkich klasach poznaliśmy już najlepszych kierowców. Tegorocznej rywalizacji nie zakończyli jeszcze zawodnicy Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, którzy w październiku powalczą jeszcze na austriackim Torze Red Bull Ring. W tym samym miesiącu rywalizację zakończą też kierowcy Kia Platinum Cup
Czytaj więcej
YOUNGTIMER PARTY AUTOSLALOM 2019
W dniach 14-15 września 2019 roku odbyła się druga edycja Youngtimer Party. Udział wzięło 45 uczestników w różnych klasach samochodów, których początek produkcji modelu datowany jest przed 1999 rokiem.
Czytaj więcej