29.03.2015 - RAJD PIASTOWSKI

 

 
 
 

Chyba tradycją już stanie się, że podczas Rajdu Piastowskiego pada deszcz. Tym razem Września przywitała nas pochmurnym niebem, ale było sucho. Niestety czym dalej w las… tym było bardziej mokro.
Uczestnicy po odprawie rozwiązali proste teściki z BRD i historyczny. I niestety potwierdzili, że przepisy ruchu drogowego należy im często przypominać, a i z ogólną wiedzą historyczną bywa różnie. Po wykonaniu próby Sz 1 załogi przybyły do Grodu Piastowskiego w Grzybowie, gdzie wykonali dwie próby rekreacyjne – strzelanie z łuku, które jak się okazało ucieszyło szczególnie mężczyzn i łowienie rybek, które nieco przećwiczyło cierpliwość naszych załóg.
Na metę pierwszego etapu, na parkingu przy stadionie żużlowym w Gnieźnie, niestety nie dotarli w komplecie, gdyż doświadczona załoga Państwa Parysków zanotowała defekt maszyny. Po wykonaniu Sz 2 uczestnicy podążyli na drugi etap, który przebiegł bez zakłóceń.
Restauracja Słowianin w Modliszewie przywitała nas już bez deszczu. Uczestnicy wykonali tu próbę Sz 3 i dwie próby rekreacyjne, z których jedna była związana ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Pani Donacie Strzelińskiej, właścicielce sklepu we Wrześni, za ufundowanie upominków i sprawne wręczenie ich załogom, a przy okazji spowodowanie swą urodą, że niektórzy z nich nie mogli się skupić .
Samym załogom dziękujemy za tak liczne przybycie, które spowodowało zwiększenie obsady sędziowskiej. Po pysznym żurku w chlebie i kluchach z kapuchą w wesołej atmosferze dotrwaliśmy do końca imprezy, a poniżej wyniki:
I m. – Karolina i Przemysław Osmańscy – Ford Fiesta
II m. – Bartłomiej Kuśnierz, Marta Musiał – Skoda Octavia II
III m. – Agnieszka i Grzegorz Krenc – Nissan Micra
Konkurencje dodatkowe:
Najlepsza załoga kobieca – Iga Sroczyńska, Monika Jaworska (Nissan Micra)
Najlepszy Kierowca na Sz – Tomasz Smoroń (Fiat Bravo II)
Zwycięzcy Wielkiego Turnieju o Nagrodę Szlaku Piastowskiego – Bartłomiej Kuśnierz, Marta Musiał
Zapraszamy na Piastowski w 2016, a kolejna impreza Delegatury w Gnieźnie już 31.05 br pt. Rajd Rodzinny.