16-17.05.2014 - WYŚCIGI KARTINGOWE
 
 

WYNIKI

     
  FOTO - Media4u FOTO - P. Mijalski

 

 
 
ROK CUP POLAND, TYM RAZEM W SERCU WIELKOPOLSKI

Automobilklub Wielkopolski był gospodarzem minionych zawodów serii ROK CUP POLAND. Do stolicy Wielkopolski przybyło blisko 100 kierowców biorących udział w zmaganiach 3 i 4 rundy. Na kartingowej nitce toru Poznań zjawili się również doskonale znani w świecie motorsportu Kajetan Kajetanowicz, Maciej Steinhof, Tomasz Gryc i Ariel Piotrowski. Liczną grupę stanowili również kierowcy nieposiadający licencji kartingowej, którzy ćwiczyli swoje umiejętności w pokazach. O ile sobotnim wyścigom towarzyszyła, piękna, letnia aura, to niedzielne warunki trzymały wszystkich w niepewności. Ostatecznie obyło się bez większych opadów.

W weekendowych startach kategorii ROK GP najskuteczniejszy okazał się Daniel Zając- zwycięzca obu rund. Na drugim stopniu sobotniego podium stanął Mariusz Szymczak- oba biegi ukończył tuż za liderem. Na 3 miejscu znalazł się Sebastian Lotz. Podczas niedzielnego półfinału, Zającowi prowadzenie odebrał lider klasyfikacji- Adrian Marcinkiewicz ( 2 w podsumowaniu 4 rundy). Ścisłą czołówkę ponownie zamknął Lotz. Drugie miejsce w punktacji sezonu zajmuje Szymczak, a po serii udanych wyścigów, na trzecią pozycję wskoczył Zając.

W klasie ROK DVS sobotnim wyścigom stawki nadawali pierwsi trzej kierowcy sezonu: Igor Lejko, Dawid Dziocha i Mikołaj Kaczmarek. Dziocha goniąc Lejkę rundę podsumował 2 pozycją. Na podium stanął także Kaczmarek. W niedzielnym półfinale ponownie prowadził Lejko przed Dziochą i Idalią Czarnocką. Niestety w finale obydwóm pierwszej dwójce zatarły się silniki, przez co zwyciężył Filip Wójcik. Vice-liderem został Kaczmarek, a dzięki zebranym punktom podium wywalczył również Lejko.

Niezwykle zacięty pojedynek podczas sobotnich startów toczyli Jan Antoszewski i Mateusz Pyłka w JUNIOR ROKU. Pyłka po walce koło w koło wygrał w półfinale. Antoszewski zrewanżował mu się 1 miejscem w finale, a swoją wysoką formę potwierdził wygrywając również w niedzielę. W klasyfikacji generalnej prowadzi Pyłka, tuż przed Kasiborskim i Antoszewskim.

W najliczniejszej kategorii MINI ROK, niepodzielnie przewodził lider klasyfikacji generalnej- Adrian Janicki. Tuż za nim, plasował się Marcel Kuc, który pozycję vice-lidera stracił tylko podczas niedzielnego półfinału ( metę na 2 miejscu przekroczył Oliwier Pyłka). Na sobotnim podium stawał również Maciej Banaś, którego w podsumowaniu niedzielnych zmagań zmienił Danielius Vavilovas. W „generalce” za Janickim są: Marcel Kuc i Gustas Grinbergas.

Pierwszy dzień weekendowych zmagań BABY ROKA przebiegał pod dyktando Dominika Garbaciaka. Po raz pierwszy w swojej wyścigowej karierze na podium, tuż za Garbaciakiem stanął Adam Piszczako. Sobotnie zmagania, tytułem podium podsumował również Maciek Banaś. Oba niedzielne wyścigi wygrał lider klasyfikacji generalnej- Kacper Rogala. Przez cały dzień, w czołówce towarzyszył mu zwycięzca poprzedniej rundy- Dominik Garbaciak, oraz Karol Panek. W klasyfikacji generalnej Garbaciaka wyprzedza Panek, tuż po Rogali.

 
 

 
KAJTO W POZNANIU

Czterokrotny rajdowy mistrz Polski i wicelider tegorocznych mistrzostw Europy, Kajetan Kajetanowicz, wykorzystał chwilę wolnego czasu i zjawił się na kartingowej pętli toru Poznań podczas treningów przed III i IV rundą Rok Cup Poland.
Popularny „Kajto” od lat często zasiada za kierownicą karta, co jego zdaniem, jest jednym z istotnych elementów treningu przed kolejnymi występami na rajdowych trasach. Tym razem nasz czołowy kierowca rajdowy zaliczy sesje treningowe przed kolejną rundą serii Rok. – Dla mnie to taka odskocznia od tego co robię na co dzień. Ale jestem przekonany, że taki trening pozwala mi później szybciej jeździć samochodem rajdowym. Młodzi kartingowcy przechodzą tutaj prawdziwą szkołę wyczynowej jazdy i sportowej rywalizacji. A sądząc po wysokim poziomie w poszczególnych klasach serii Rok, wielu z nich czeka wspaniała przyszłość w motosporcie – powiedział Kajetan Kajetanowicz.
Na starcie III i IV rundy Rok Cup Poland spodziewanych jest ponad 100 zawodników i zawodniczek. Po piątkowych treningach, w sobotę o 10.30, kartingowców czekają kwalifikacje, następnie od 12.40 wyścigi półfinałowe, a od 14.50 finały. W niedzielę także o 10.30 zaplanowano kwalifikacje, następnie o 12.00 półfinały i od 14.10 wyścigi finałowe. Jak zwykle, pomiędzy wyścigami w poszczególnych klasach, odbędą się jazdy pokazowe dla najmłodszych adeptów sportu kartingowego, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej.
Organizatorem zawodów na Torze Poznań jest Automobilklub Wielkopolski na zlecenie promotora Rok Cup Poland – firmy AMO Sportsystem.