31.05.2015 - RAJD RODZINNY

 

 
 
 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Tradycyjnie od wielu lat, na przełomie maja i czerwca, gnieźnieńska Delegatura AW organizuje turystyczny rajd samochodowy z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Tym razem taka impreza odbyła się w dniu 31 maja br. Trasa rajdu zgodnie z itinererem wiodła drogami Lednickiego Parku Krajobrazowego.
Na starcie imprezy oprócz Komandora Rajdu, wszystkich uczestników powitał gość honorowy p. Robert Werle Prezes Automobilklubu Wielkopolski w Poznaniu.
Załogi po zaliczeniu na starcie testu z BRD i pierwszej pomocy oraz wykonaniu próby samochodowej i zręcznościowej, wyjechały na trasę z Gniezna przez Fałkowo, Łubowo, Lednogórę, Moraczewo, Pola Lednickie, Waliszewo do Dziekanowic, gdzie na terenie dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów wyznaczono metę rajdu. Tam też dzieci i panie brały udział w specjalnie dla nich przygotowanych zręcznościowych konkursach okolicznościowych. Następnie po posiłku wszyscy uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem Mały Skansen na Lednicy udając się również promem na wyspę Ostrów Lednicki, co pozwoliło zapoznać się z historią i piękną przyrodą tych miejsc.
Komisja Sędziowska ustalała w tym czasie wyniki i klasyfikacje uzyskane w poszczególnych konkurencjach: 4 próbach samochodowych, 2 próbach zręcznościowych dla pilotów załóg, 2 testach, odnotowywaniu p.k.p. oraz konkursach okolicznościowych.
Po dokonaniu obliczeń Komandor Rajdu ogłosił, że:

- w konkursach dla dzieci najlepszy wynik uzyskał
Franciszek Rajski,
II miejsce zajął Kacper Klesse,
a III miejsce przypadło Maksymilianowi Nowaczykowi.

- w konkursach dla pań zwyciężyła
Weronika Klesse,
przed Ewą Parysek
i Wiolettą Nowaczyk.

- w klasyfikacji ogólnej rajdu najlepszy wynik uzyskała załoga w składzie:
Robert i Zofia Puk jadąca samochodem Fiat Panda,
II miejsce zajęli Wojciech i Krystyna Plucińscy w samochodzie Volvo
a III miejsce przypadło Karolowi Kosińskiemu i Monice Pawlak również w samochodzie Volvo .

Zwycięzcy zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami a wszystkie załogi drobnymi upominkami. Na zakończenie Komandor Włodzimierz Dębowski zaprosił uczestników rajdu na następną imprezę planowaną na 12 września br.

Tekst: KD
Zdjęcia: WD