08-09.07.2017 WYŚCIGI MOTOCYKLOWE
 
WYNIKI
FOTO - M. MAŃCZAK FOTO - M. MIJALSKI
 
 
 

MOTOCYKLE ZNOWU OPANOWAŁY TOR POZNAŃ
W dniach 8-9 lipca br. Automobilklub Wielkopolski zorganizował na Torze „Poznań” V i VI Rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. W sobotę zawodnicy zmagali się przede wszystkim z warunkami pogodowymi, gdyż na Poznaniem przechodził silny front burzowo-deszczowy. W tych niełatwych warunkach w klasie Superbike Paweł Szkopek (Pazera Racing) potwierdził swoje doskonałe umiejętności wygrywając sobotni wyścig z przewagą 1 minuty nad Michałem Fillą i Pawłem Górką. W niedzielę wyścig rozegrano już w bardzo dobrych warunkach, ponownie zwyciężył Paweł Szkopek „To był dla nas perfekcyjny weekend, choć z jakiegoś powodu w niedzielę minąłem linię mety prawie na kapciu – mówi Paweł Szkopek. - Wczoraj miałem świetne tempo na mokrym torze. Dzisiaj także rewelacyjnie się bawiłem”.
Podium uzupełnił Michał Filla. W generalce Szkopek prowadzi ze 142 pkt., drugi jest Filla 125 pkt. a trzeci Paweł Górka z 87 pkt.
Klasę Superstock 1000 zdominował Bartek Wiczyński (Wójcik FHP Racing Team), wygrywając oba wyścigi. W sobotę drugi był Daniel Bukowski a trzeci Rafał Łyko. W niedzielę podium uzupełnili Michał Sembera i powracający po kontuzji Adrian Pasek.
Klasa Supersport to z kolei pokaz umiejętności Marka Szkopka, który również zdominował oba wyścigi. W sobotę drugi był Bartek Cabala a trzeci Marek Chłopkowski. W niedzielę drugi stopień podium zajął Sebastian Zieliński a Bartek Cabala tym razem trzeci.
Marek Szkopek wysunął się na prowadzenie w tabeli ze 139 pkt, wyprzedzając Sebastiana Zielińskiego o 18 pkt.
W Superstock 600 oba wyścigi padły łupem Szymona Strankowskiego. W sobotę drugi był Marceli Bezulski a trzeci Marcin Rzenno. W niedzielę zajął drugie miejsce, a trzeci był Patryk Pazera.
Pucharz Polski Rookie 600 zdominował za to Marcin Scheffler. Rookie 1000 sobotnim zwycięzcą był Słąwomir Kubzdyl a niedzielnym Andrzej Łukaszyk.
W klasie Open 125 triumfowali w sobotę Mariusz Durynek, a w niedzielę Magdalena Ciężka. Open Moto 3 dwurkotnie wygrał Kamil Barcik. A klasę Superstock 300 w sobotę Michał Żbikowski, a w niedzielę Daniel Blin.
Więcej informacji już wkrótce.