11.11.2017 - XXV SAMOCHODOWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
WYNIKI
FOTO - G.RYBAK FOTO - D. SZUKAŁA

11 listopada to nie tylko Święto Odzyskania Niepodległości czy Imieniny Św. Marcina, to również termin kolejnej imprezy turystyczno nawigacyjnej. W tym roku jest to już 25-ty rok kiedy miłośnicy motoryzacji zbierają się do wspólnego spędzenia tego święta.
Tradycyjnie organizatorzy przywitali ekipy przybywające na Tor Poznań pysznymi Rogalami Świętomarcińskimi. Potem krótka odprawa i rozpoczęły sie wyjazdy na trasę i obowiązkowe próby sprawności kierowania pojazdem.
Trasa rajdu wiodła ulicami Poznania, w poszukiwaniu pamiątek po ludziach, bohaterach tamtych czasów, którzy przyczynili się od odzyskania niepodległości przez Polskę. W miejscach Pamięci pojawiły się zapalone znicze, a uczestnicy mogli zaznajomić się z często mało znanymi faktami Naszej historii.
Trzy godzinna trasa minęła bardzo szybko, często za szybko...
Po smacznym posiłku rajdowym, zawodnicy mieli możliwość wzajemnej rywalizacji w próbach zręcznościowych, turnieju strzeleckim oraz otwartych próbach sprawności na nitce Toru Poznań. Można było jeździć do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku lub do uzupełnienia paliwa :-)
W tym samym czasie odbywały się prelekcje o naszym bezpieczeństwie zarówno w ruchu drogowym jak i w życiu codziennym. Tuż przed ogłoszeniem wyników rajdowych na sali pojawił się Iluzjonista Josyn. Oj co sie działo, coś znikało, coś się pojawiało, a nasi zawodnicy nie mogli często uwierzyć w iluzję.
Na zakończenie już "tylko" rozdanie pucharów zwycięzcom i wręczenie wartościowych nagród. Oj czasami trzeba było "organizować" miejsce na zdobyte trofea.
Organizatorzy mają nadzieję, że jeżeli się podobało, to pojawicie się za rok na XXVI Rajdzie Niepodległości, w ciągu całego roku uzupełniając swoją wiedzę o itinererze, na innych imprezach organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski. Jeżeli się nie podobało to też przyjedźcie sprawdzić czy coś się poprawiło!
MP