JAK TO SIĘ ZACZĘŁO...

KALENDARZ

2017

04-11.11.2017 - MAKSYMILIAN OBST CZWARTYM  ZAWODNIKIEM ŚWIATA W MICRO MAX!!!

Podczas rozgrywanego w dniach 04-11.11.2017 r. na Kartodromo Internacional Algavre w słonecznej Portugalii Rotax Grand Finals 2017, zawodnik Automobilklubu Wielkopolski jeżdżący w zespole Bambini Racing – Maksymilian Obst, wywalczył 4 miejsce w stawce 36 kierowców z całego świata.

więcej

24.10.2017 - PASIEWICZ PIERWSZY NA MECIE FINAŁU ŚWIATOWEGO, ALE BEZ ZWYCIĘSTWA

W ostatnią sobotę zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz z Łodzi jako pierwszy minął metę decydującego wyścigu kategorii Mini Rok podczas Finału Światowego Rok Cup w Lonato, ale sędziowie musieli nałożyć karę czasową przez pechowo zapadniętą owiewkę zderzaka. To pozbawiło 11-latka spektakularnego zwycięstwa na rzecz Amerykanina, Connora Zilischa. Mimo to, pierwszy zagraniczny zwycięzca prestiżowego Rok Cup Italia otrzymał sporo gratulacji, a na podium skandowano nazwisko Polaka.

więcej

23-24.09.2017 - MISTRZOSTWO POLSKI MŁODZIKÓW DLA KAROLA PASIEWICZA

W ostatni piątek i sobotę na deszczowym Kartodromie Bydgoszcz rozstrzygnięto kartingowe Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywane w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Karol Pasiewicz z Automobilklubu Wielkopolski sięgnął po mistrzostwo kraju w kategorii Mini Rok, nokautując rywali w biegach wyścigowych.

więcej

16-17.09.2017 -ZAWODNIK AW MISTRZEM ROK CUP ITALIA 2017

Zaliczający pierwszy sezon na włoskich torach kartingowych, Karol Pasiewicz zawodnik Automobilklubu Wielkoplski sensacyjnie zwyciężył finał Rok Cup Italia 2017 w juniorskiej kategorii Mini Rok.

więcej

15-17.09.2017 r. ZAWODY KARTINGOWE

W dniach 15-17.09.2017 r. Automobilklub Wielkopolski na Torze „Poznań” zorganizował wyścigi kartingowe. Najliczniejsza obecnie polska seria kartingowa Rotax Max Challenge Poland w miniony weekend rozegrała finałowe zawody o mistrzostwo i puchar Polski.

więcej

09-10.09.2017 r. KOMPLET PODIÓW PASIEWICZ

W ostatni weekend wyczynowi kierowcy kartingowi zakończyli w Toruniu sezon prestiżowego pucharu Rok Cup Poland. Drugie miejsce w końcowej punktacji najliczniejszej kategorii Mini Rok wywalczył zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz, otrzymując bilet na finał światowy pucharu. Kolejny udany sezon 11-letniego łodzianina stoi pod znakiem drugiego stopnia podium, ponieważ oprócz 2. miejsca w Rok Cup Poland, tę samą lokatę wywalczył za granicą w Rok Cup Italia Area Nord oraz wywalczył tytuł wicemistrza Polski (wszystkie tytuły w klasie Mini Rok).

więcej

21-23.07.2017 r. ZAWODY KARTINGOWE

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok Cup Poland gościła na Torze Poznań. Tym razem jednak szósta runda tych rozgrywek była zaliczana również do Kartingowych Mistrzostw Polski.
Po raz pierwszy w ramach krajowego czempionatu zawodnicy rywalizowali w połowie czerwca w Słomczynie, natomiast druga, a zarazem finałowa runda w Przeźmierowie, przyniosła rozstrzygnięcia rywalizacji o tytuły w poszczególnych klasach. Zawody zorganizowane przez Automobilklub Wielkopolski odbyły się pod patronatem koncernu PKN Orlen, który wspiera najzdolniejszym młodych zawodników za pośrednictwem Akademii Orlen Team.

więcej

08-09.07.2017 r. KAROL PASIEWICZ WYGRYWA W ŁODZI

Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski Karol Pasiewicz z Łodzi wygrał w miniony weekend piątą serię kartingowego pucharu Rok Cup Poland w klasie Mini Rok na torze Wallrav Race Center w Zielonej Górze. Dla 11-latka to drugie zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu zbliżył się w punktacji sezonu do triumfatora trzech pierwszych rund, Piotra Protasiewicza.

więcej

13.07.2017 r. TRENING KARTINGOWY

Automobilklub Wielkopolski zaprasza na trening kartingowy z zabezpieczeniem medycznym w dniu 13.07.2017r. (czwartek) – w godzinach 9.00 – 18.00.
Koszt udziału wynosi 150 zł od zawodnika.

01-02.07.2017 r. Dramatyczny finał w Lonato

W miniony weekend 11-letni zawodnik naszego Klubu Karol Pasiewicz ukończył przedostatnią rundę Rok Cup Italia Area Nord na kultowym obiekcie South Garda Karting w Lonato na siódmym miejscu. Ostateczna lokata nie oddaje jednak tempa, jakie prezentował wicelider punktacji kartingowego pucharu Włoch Strefy Północnej.

więcej

23-25.06.2017 r. ZAWODY KARTINGOWE

Na kartingowej pętli Toru Poznań rozegrano IV rudę serii Rok Cup Poland. Jak zwykle rywalizowano w sześciu kategoriach, w których startowało łącznie 92 kartingowców, co stanowi tegoroczny rekord, jeżeli chodzi o frekwencję. A do tego doliczyć należy jeszcze przejazdy pokazowe 15 najmłodszych kartingowców, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowych.

więcej

23-25.06.2017 r. PASIEWICZ WYGRYWA NA TORZE POZNAŃ

Łódzki wicelider kategorii Mini Rok w kartingowym pucharze Rok Cup Poland, Karol Pasiewicz wygrał w ostatni weekend czwartą rundę cyklu na Torze Poznań. Dla 11-letniego reprezentanta Automobilklubu Wielkopolski było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w polskiej edycji renomowanego pucharu.

więcej

27-28.05.2017 r. PASIEWICZ POWTÓRZYŁ DRUGIE MIEJSCE W ROK CUP POLAND

Łodzianin reprezentujący Automobilklub Wielkopolski, Karol Pasiewicz umocnił się na pozycji wicelidera kategorii Mini Rok po drugiej serii kartingowego pucharu Rok Cup Poland. 11-letni wicemistrz Polski w miniony weekend zajął drugą lokatę na torze w Bydgoszczy, ustępując w swojej klasie jedynie Piotrowi Protasiewiczowi.

więcej

20.05.2017 r. ZWYCIĘSTWO ZAWODNIKA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI W ITALII

Zawodnik kartingowy Automobilklubu Wielkopolski, Karol Pasiewicz wygrał w niedzielę szóstą rundę włoskiego pucharu Rok Cup Italia Area Nord w klasie Mini Rok. To już drugie zwycięstwo 11-latka w jego pierwszym sezonie startów za granicą. Lider klasyfikacji Tymoteusz Kucharczyk zajął drugie miejsce na torze Circuito Internazionale Friuli Venezia Giulia w Precenicco, zapewniając Polakom dublet.