SPORT MOTOCYKLOWY - AKTUALNOŚCI

WYŚCIGI:

MOTOCYKLE SKUTERY SUPERMOTO
JAZDY PO TORZE:
DZIEŃMOTOCYKLA SPEED-DAY MOTOPOPOŁUDNIE

03-04.10.2015 SUPERMOTO

W pierwszy weekend października na włoskim torze Azzura Pista w Jesolo odbyły się podsumowujące sezon zawody Mistrzostw Świata SuperMoto w klasyfikacji narodowej. Jednym z zespołów był zespół Kadry Narodowej Polski w składzie: Paweł Leśków (AMK Gliwice), Jędrzej Żuralski (A. Olsztyński) oraz Wojciech Mańczak (A. Wielkopolski).

 

WIĘCEJ


22-23.08.2015 WYŚCIGI MOTOCYKLOWE

W dniach 22-23 sierpnia Automobilklub Wielkopolski zorganizował ostatnie w tym sezonie wyścigi motocyklowe na Torze „Poznań”. W IX i X rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski wystartowało 100 zawodników.

 

WIĘCEJ


27-28.06.2015 WYŚCIGI MOTOCYKLOWE

W dniach 27-28 na Torze „Poznań” najlepsi motocykliście rywalizowali w ramach V i VI rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski
i Pucharu Polski.

 

WIĘCEJ


06-07.06.2015 GRAND PRIX OF POLAND SUPERMOTO WORLD CHAMPIONSHIP

W dniach 6-7 czerwca na Torze „Poznań” odbyła się najwyższa rangą impreza sportowa rozgrywana w 2015 roku w stolicy Wielkopolski – Grand Prix Polski Mistrzostw Świata FIM Supermoto. Jednocześnie rozegrano także rundę Mistrzostw Europy Supermoto oraz wyścig o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski.

 

WIĘCEJ


SPEED DAY 2015

Jest to jedyna w Polsce tego typu impreza, w trakcie której uczestnicy ćwiczą umiejętności szybkiej jazdy na bezpiecznym, homologowanym przez Europejską Federację Motocyklową UEM obiekcie ze stałym wsparciem wykwalifikowanych instruktorów, byłych i aktualnych Mistrzów Sportu Motocyklowego. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału na stronie: www.speedday.pl. Zapraszamy do zapisów!

 

WIĘCEJ


DZIEŃ MOTOCYKLISTY 2015

Dzień Motocyklisty skierowany jest do osób które chcą udoskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem. Program szkolenia obejmuje podstawy techniki jazdy oraz podstawy jazdy sportowej. Całość szkolenia teoretycznego i praktycznego odbywa się na Torze "Poznań". Serdecznie zapraszamy do udziału w podanych niżej terminach.

WIĘCEJ


MOTOPOPOŁUDNIE 2015

Moto Popoludnia skierowane są zarówno dla zawodników jak i amatorów. Jazdy odbywają się z podziałem na grupy, w zależności od stopnia zaawansowania. Norma głośności wynosi 98 dB. Maksymalna liczba uczestników 120 osób/dzień.
Aby wziąć udział w jazdach należy posiadać odpowiednią licencję lub Moto Kartę AW (wydaną nie później niż w 2013 roku).

 

WIĘCEJ