MUZEUM MOTORYZACJI
         
PANORAMA RYS HISTORYCZNY

INFORMUJEMY, IŻ Z DNIEM 05.11.2014 r.
WYSTAWA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W POZNAŃ CITY CENTER
ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA

FOTO - A. Rajewicz FOTO - T. Cichacka FOTO - M. Wiśniewska
 

2014.05.17 NOC MUZEÓW MUZEUM MOTORYZACJI AW W POZNAŃ CITY CENTER
W dniu 17.05.2014 w ramach NOCY MUZEÓW w Poznań City Center przy Dworcu Poznań Gł. można było obejrzeć wystawę Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski. Wszystkich, którzy nie zdążyli obejrzeć wystawy w nocy z 17/18 maja zapraszamy codziennie od 9.00 do 21.00 na II piętro galerii PCC.


Dobra wiadomość z Poznania.
Kolejny krok w kierunku muzeum, tak można określić wydarzenie, jakie miało miejsce w Poznaniu. W dniu 24 października 2013r dokonano otwarcia wystawy pojazdów zabytkowych. Na powierzchni blisko 900m² członkowie Automobilklubu Wielkopolski wyeksponowali 40 zabytkowych pojazdów. Pozostaje zdradzić tajemnicę dotyczącą szczegółów tej wystawy. Otóż powołana przez Automobilklub Wielkopolski Fundacja Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski KUŹNIA DZIEDZICTWA otrzymała propozycję zorganizowania okresowej wystawy w nowo otwieranym centrum handlowym POZNAŃ CITY CENTER. Ponieważ miejsce wystawy w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca Poznań Główny, w największym centrum handlowym w Poznaniu było ofertą z typu tych, których się nie odrzuca, podjęto błyskawiczną decyzja i wystawa dzięki aktywnemu udziałowi członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski została przygotowana do otwarcia.
Wystawa będzie trwała co najmniej do 30 czerwca 2014. Na 2 kondygnacji centrum wystawiono 40 samochodów starając się dać przekrój kolekcji jaka jest w posiadaniu członków poznańskiego klubu. Zatem zaczynając od najstarszych wystawiamy REO z 1908 roku i 100-letnią Lorraine Dietrich. Pokazujemy interesująca kolekcję aut marki Mercedes, jest piękna i unikatowa seria aut marki DKW z absolutnym rarytasem w wersji przygotowanej na wyposażenie korpusu gen. Rommla na Saharze. Nie mogło zabraknąć samochodów polskiej produkcji a zatem są Syrena, ciekawa kolekcja Warszaw, Polskie Fiaty od przedwojennego do współczesnych, auta rodem z NRD. Nie będziemy zdradzać wszystkiego. Zapowiem tylko, że wystawa nie ma być statyczną ekspozycją samochodów, będą zmiany, pojawią się rowery, motocykle, w kwietniu wymienimy samochody na inne modele.
Zapraszamy do Poznania, wystawa czynna jest codziennie przez 7 dni w tygodniu
od godz. 9 do godz. 21. Wszystkich którzy znajdą się w Poznaniu, czy będą mieli przerwę w podróży kolejowej zapraszamy do zwiedzania, dostęp do wystawy również z peronów Dworca Poznań Główny.

WIĘCEJ


 


DZIAŁALNOŚĆ MUZEUM ZOSTAŁA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA