MUZEUM MOTORYZACJI
         
PANORAMA RYS HISTORYCZNY

OD 25.10.2013 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
NA CZASOWĄ WYSTAWĘ POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
W POZNAŃ CITY CENTER

FOTO - A. Rajewicz FOTO - T. Cichacka FOTO - M. Wiśniewska
 

WYSTAWA ROWERÓW
Z olbrzymią satysfakcją informujemy, że Automobilklub Wielkopolski i Fundacja Muzeum Motoryzacji AW od 17 stycznia na wystawie pojazdów zabytkowych w PCC odsłoniła dodatkową atrakcję. Wśród prezentowanych eksponatów pojawiła się fantastyczna kolekcja zabytkowych rowerów. Mamy możliwość obejrzenia rowerów wyprodukowanych od 1920 roku do czasów powojennych. Są to konstrukcje produkowane w wielu krajach Europy. Są oczywiście również rowery produkowane w Polsce. Mamy rower ostrzałkę do noży i nożyczek jakim ślusarz jeździł od podwórka do podwórka ostrząc chętnym noże i nożyczki na poczekaniu, mamy rowery z doczepnymi silnikami spalinowymi firm Malcherek i Gnom, mamy piękną kolekcję rowerów sportowych. Jest co oglądać, jest sporo ciekawostek, karbidowe lampki, napęd na wałek kardana i wiele wiele innych detali ciekawych nie tylko dla pasjonatów . Zatem zapraszamy do odwiedzenia wystawy Pojazdów Zabytkowych i nowej ekspozycji zabytkowych rowerów na II piętrze PCC codziennie od 9:00 do 21:00.Wystawę rowerów będzie można oglądać do połowy kwietnia 2014.

 

Dobra wiadomość z Poznania.
Kolejny krok w kierunku muzeum, tak można określić wydarzenie, jakie miało miejsce w Poznaniu. W dniu 24 października 2013r dokonano otwarcia wystawy pojazdów zabytkowych. Na powierzchni blisko 900m² członkowie Automobilklubu Wielkopolski wyeksponowali 40 zabytkowych pojazdów. Pozostaje zdradzić tajemnicę dotyczącą szczegółów tej wystawy. Otóż powołana przez Automobilklub Wielkopolski Fundacja Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski KUŹNIA DZIEDZICTWA otrzymała propozycję zorganizowania okresowej wystawy w nowo otwieranym centrum handlowym POZNAŃ CITY CENTER. Ponieważ miejsce wystawy w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca Poznań Główny, w największym centrum handlowym w Poznaniu było ofertą z typu tych, których się nie odrzuca, podjęto błyskawiczną decyzja i wystawa dzięki aktywnemu udziałowi członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski została przygotowana do otwarcia.
Wystawa będzie trwała co najmniej do 30 czerwca 2014. Na 2 kondygnacji centrum wystawiono 40 samochodów starając się dać przekrój kolekcji jaka jest w posiadaniu członków poznańskiego klubu. Zatem zaczynając od najstarszych wystawiamy REO z 1908 roku i 100-letnią Lorraine Dietrich. Pokazujemy interesująca kolekcję aut marki Mercedes, jest piękna i unikatowa seria aut marki DKW z absolutnym rarytasem w wersji przygotowanej na wyposażenie korpusu gen. Rommla na Saharze. Nie mogło zabraknąć samochodów polskiej produkcji a zatem są Syrena, ciekawa kolekcja Warszaw, Polskie Fiaty od przedwojennego do współczesnych, auta rodem z NRD. Nie będziemy zdradzać wszystkiego. Zapowiem tylko, że wystawa nie ma być statyczną ekspozycją samochodów, będą zmiany, pojawią się rowery, motocykle, w kwietniu wymienimy samochody na inne modele.
Zapraszamy do Poznania, wystawa czynna jest codziennie przez 7 dni w tygodniu
od godz. 9 do godz. 21. Wszystkich którzy znajdą się w Poznaniu, czy będą mieli przerwę w podróży kolejowej zapraszamy do zwiedzania, dostęp do wystawy również z peronów Dworca Poznań Główny.

WIĘCEJ


DZIAŁALNOŚĆ MUZEUM ZOSTAŁA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA