REKORD TORU POZNAŃ PODCZAS PIERWSZEJ RUNDY SEZONU 2026 WYŚCIGOWYCH MOTOCYKLOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
To była udana inauguracja Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Podczas pierwszej rundy rozegranej na Torze Poznań, nowy rekord toru ustanowił Milan Pawelec. W czasie drugiego wyścigu młody zawodnik przejechał jedno okrążenie toru w czasie 1:30.221! W trzydniowych zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z Czech, Holandii, Rumunii, Słowacji i Polski.