Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Jak zostać zawodnikiem?

 

tor_poznan-093
wsmp-861
tor_poznan-377

Fascynuje Cię motosport? Marzysz o karierze kierowcy wyścigowego? Chciałbyś wystartować w rajdzie terenowym w charakterze pilota? Nie wiesz od czego zacząć? Oto kilka cennych wskazówek:

1. Zgłoś się do udziału w kursie na licencję kierowcy wyścigowego „B, C” lub „B, C Junior”, albo kierowcy rajdowego „R” lub „RN”, organizowanym na zlecenie Polskiego Związku Motorowego przez Kluby (członków rzeczywistych PZM), w tym przez Automobilklub Wielkopolski. 


Najbliższy kurs na licencję B,C, B,C Junior, organizowany przez Automobilklub Wielkopolski
odbędzie się na Torze Poznań w dniach 22-23.04.2022 r.

>> SZCZEGÓŁY <<


2. Ukończenie z wynikiem pozytywnym kursu (składającego się z części teoretycznej i praktycznej) umożliwia rozpoczęcie procedury ubiegania się o wydanie licencji zawodniczej PZM. W tym celu:

  1. Zostań członkiem wybranego Klubu, np. Automobilklubu Wielkopolski (zasady przyjęcia do naszego Klubu znajdziesz tutaj)
  2. Przygotuj i dostarcz do Klubu niezbędne dokumenty:
 • wydruk z formularza elektronicznego wniosku o wydanie licencji sportu samochodowego dostępny tutaj, a także wniosek o przyznanie licencji do uprawiania dyscypliny sport samochodowy dostępny tutaj. Oba ww. dokumenty muszą zostać podpisane przez Klub, którego członkiem zostałeś. Dodatkowo na wniosku o przyznanie licencji musi znaleźć się wpis lekarza specjalisty medycyny sportowej (lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku kandydatów poniżej 18 roku życia) świadczący o braku przeciwwskazań do uprawiania przez Ciebie wybranej dyscypliny sportu samochodowego;
 • zaświadczenie z egzaminu na licencję potwierdzające ukończenie przez Ciebie kursu;
 • druk danych osobowych zawierający klauzulę informacyjną dot. przetwarzania danych osobowych dostępny tutaj
 • aktualne zdjęcie;
 • kopię ważnego orzeczenia psychologicznego, którego wzór znajdziesz tutaj;
 • potwierdzenie dokonania opłaty za licencję (tabelę opłat znajdziesz tutaj, patrz art. 1.4.1;
 • podpisany druk oświadczenia do ubezpieczenia, który znajdziesz tutaj;
 • coroczną zgodę obojga rodziców lub opiekunów prawnych (dotyczy kandydatów poniżej 18 roku życia);
 • załącznik „P” potwierdzający wymaganą ilość ukończonych imprez (tj. ukończenie, co najmniej 4 imprez KJS/SKJS, 2 imprez TIS lub ukończenie 2 rund HRSMP jadąc bez pomiaru czasu, na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów), znajdziesz tutaj– dotyczy wyłącznie licencji „R” lub „RN”.

Wszystkie ww. dokumenty należy złożyć do Biura Sportu i Turystyki PZM za pośrednictwem Klubu, którego jesteś członkiem.

Szczegółowo kwestie dotyczące licencji sportu samochodowego określa regulamin Polskiego Związku Motorowego dostępny tutaj.

  


Masz pytania lub wątpliwości?
Zadzwoń tel. kom. +48 665 799 883 lub napisz do nas e-mail: autosport@aw.poznan.pl