Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM

Dzień dobry Wielkopolanki!

Wasi Koledzy, członkowie Automobilklubu Wielkopolski, zapraszają wszystkie Panie, na kolejny, coroczny Rajd "Wielkopolanki za Kółkiem" .

Rajd jakże inny od znanych nam rajdów turystyczno-nawigacyjnych.

Rajd w którym rywalizacja sportowa (do ostatniej kropli benzyny) często przegrywa z zadowoleniem z samego faktu bycia w otoczeniu koleżanek (rywalek ?).

Rajd  bez nadzoru ze strony Waszych mężczyzn, którzy często nie pozwalają na swobodne uzewnętrznienie skrzętnie skrywanych  prze Was uczuć do motoryzacji, do palenia gumy, szybkiej jazdy po torze, czy też po prostu... do statecznego przejazdu krążownikiem szos.

Trasa naszego rajdu turystyczno-nawigacyjnego rozłożona została na dwa odcinki. Powiedzie przez miasta i miasteczka powiatu poznańskiego, gdzie autorzy trasy postarają się, przybliżyć Wam te tereny, zarówno w aspekcie historycznym jak i współczesnym. Złożoność siatki dróg i skrzyżowań oraz nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne mijanych domów i osiedli mieszkaniowych z pewnością zostaną na długo w Waszej pamięci :-). Nie zabraknie też ukrytych zagadek, a szczególna uwaga, będzie potrzebna do znalezienia Punktów Kontroli Przejazdu i ich notowania w Karcie Przejazdu.

Przejazd trasy rajdu odbywał się będzie w normalnym ruchu drogowym, a Organizatorom zależy na tym, by załogi przejechały trasę dokładnie według otrzymanych wytycznych (wskazówek), przy zachowaniu wszelkich rygorów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tutaj nie czas gra rolę, a dokładność.

Drugim elementem naszego rajdu są próby sprawności kierowania pojazdem. Tutaj już liczą sie umiejętności operowania kierownicą i szybkiego pokonywania fragmentów Toru Poznań.  A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych sędziów.

W programie przewidziano również konkurencje dodatkowe np. próba pojazdem specjalnym, turniej strzelecki, testy i inne sprawdziany.

Zapraszamy Wszystkie Panie chcące spotkać się z przygodą... zwaną "Wielkopolankami za Kółkiem" :-)

REGULAMIN

KOMUNIKAT NR 1

OŚWIADCZENIE COVID-19 Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie i zabranie z sobą.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie, jednak miejsca na rajdzie wyczerpały się. Lista zgłoszeń została zamkmięta. Zapraszamy na następną edycję już za rok. 

LISTA ZGŁOSZEŃ ostateczna

LISTA STARTOWA Z GODZINAMI PRZYJAZDU

ODPRAWA

MAPKA SYTUACYJNA

PRÓBY:

SZ-1               SZ-2               SZ-3               PR-1

Szczegóły dotyczące rajdu znajdziecie na klubowej stronie https://aw.poznan.pl

oraz na FB https://www.facebook.com/rajdwielkopolankizakolkiem/

i https://www.facebook.com/events/786793785280266

 

SPONSORZY I PARTNERZY

         

 

 

 

MEDIA

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Najchętniej czytane

2021-05-12
W POGONI ZA TARPANEM
2021-04-12
90 LAT MINĘŁO...
2021-04-14
06-08.05.2021 :: WYŚCIGI SAMOCHODOWE
2021-04-13
04.05.2021 :: BIURA ADMINISTRACJI KLUBU NIECZYNNE
2021-04-17
WAŻNE ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM!