Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

MOTOCYKLOWE ŚCIGANIE NA TORZE POZNAŃ

 

Motocykliści wracają na Tor Poznań

Po bardzo długiej przerwie, do rywalizacji o mistrzostwo Polski powracają motocykliści. W dniach 24-25 lipca br., na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, odbędzie się 3. runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski klas: Supersport 300 / Supertwin 650 / Superstock 600 / Superstock 1000 / Superbike, 3.  runda Pucharu Polski klas: Sport 600 / Sport 1000 / Twin 650 / Sport 250 / Sport 300 / Classic, 1. runda Pucharu Markowego YAMAHA Cup oraz runda Alpe Adria Vintage. W zawodach wystartuje ponad 100 motocyklistów.

Ze względu na pandemię koronawirusa majowa runda Mistrzostw Polski na Torze Poznań została odwołana. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby motocykliści stanęli do sportowej rywalizacji na poznańskim obiekcie. W dniach 9-11 lipca zawodnicy walczący w mistrzostwach kraju startowali już podczas zawodów Alpe Adria na Slovakiaring. Wielu tam startujących na pewno pojawi się w Poznaniu.

‑ Cieszymy się, że po tak długiej przerwie będziemy gościli motocyklistów na naszym torze, którzy powalczą o mistrzowskie tytuły. W tym roku nowością  będzie Puchar Yamaha R1 Cup, którego organizatorem jest Wójcik Racing  Team, ten sam który startuje w pełnym cyklu Mistrzostw Świata FIM Endurance z udziałem prawie 30 zespołów. Przy okazji naszych mistrzostw, odbędą się zawody Alpe Adria Vintage, czyli zabytkowe motocykle z całej Europy oraz naszych klasyków. Liczę że do ciekawej rywalizacji stanie ponad 50 zawodników. Z pewnością na Torze Poznań zobaczymy motocyklistów z zespołów, które w dniach 16-18 lipca walczyły w portugalskim Estoril w Mistrzostwach Świata FIM Endurance, czyli Wójcik Racing Team oraz LRP Poland. Jestem przekonany, że w nadchodzący weekend nie zabraknie ciekawej walki na naszym obiekcie – powiedział Dariusz Marszałek, dyrektor nadchodzących zawodów.

‑ Mam nadzieję, że zawodnicy oraz kibice będą się znakomicie czuli podczas naszej imprezy, tym bardziej, że od pewnego czasu mamy już pełny monitoring na Torze Poznań, odmalowany pit lane, są nowe trybuny dla widzów, a także nowy namiot cateringowy, w którym można się posilić – dodał Dariusz Marszałek.

Wszystkich sympatyków wyścigów motocyklowych zapraszamy na Tor Poznań w sobotę i niedzielę 24 i 25 lipca. Nie zabraknie sportowej walki i emocjonującej rywalizacji. Więcej informacji na temat imprezy na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski: www.aw.poznan.pl 

 

Najchętniej czytane

2021-05-12
W POGONI ZA TARPANEM
2021-04-12
90 LAT MINĘŁO...
2021-04-14
06-08.05.2021 :: WYŚCIGI SAMOCHODOWE
2021-04-13
04.05.2021 :: BIURA ADMINISTRACJI KLUBU NIECZYNNE
2021-04-17
WAŻNE ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM!