Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM DOJECHAŁY DO METY

Zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji, od prawie 30 lat koledzy zrzeszeni w Automobilklubie Wielkopolski, organizują rajd turystyczny... rajd wyjątkowy w swojej formule ponieważ przeznaczony tylko dla Pań.

W rajdzie "Wielkopolanki za kółkiem" mogą brać udział tylko i wyłącznie Panie. Ich mężowie, partnerzy, narzeczeni czy też przyjaciele zostają w tym dniu w domu, a "wyzwolone od kurateli" dziewczyny, żony, narzeczone... mogą poczuć dreszczyk emocji związany ze współzawodnictwem, przy czytaniu itinerera i poszukiwaniu właściwej trasy przejazdu, :-).

W tym roku rajd rozpocznie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich skąd załogi wyjadą na dwa odcinki drogowe. Tam w warunkach normalnego ruchu drogowego, będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP) i starannie przepisywać ich oznaczenia do Karty Drogowej.

Po pokonaniu odcinków drogowych załogi zameldują się na terenie Toru Poznań gdzie zostaną zlokalizowane próby sprawnościowo-zręcznościowe SZ, na których będzie można sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności jazdy samochodem oraz obsługi pojazdu roboczego w bezpiecznych warunkach.

Sprawdzimy również wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego oraz wiedzę ogólną z zakresu motoryzacji, a może nie tylko podczas rozwiązywania krótkich testów.

Podczas oczekiwania na wyniki przewidujemy prelekcje z zakresu wprowadzonych ostatnio zmian w przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Oczywiście dla uczestniczek przygotowana zostaje "ścianka" foto, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy. Nie zabraknie pucharów, medali dla najlepszych załóg.

Będą wyróżnienia za najładniej przebrane załogi i udekorowane pojazdy.

Będą gadżety rajdowe dla wszystkich, a dla najlepszych, cenne nagrody od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów.

Zapraszamy 10 marca 2024 na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poniżej plan sytuacyjny

p.s.

Zapraszamy na naszą stronę @rajdwielkopolankizakolkiem na FB gdzie na bieżąco przekazywane będą szczegóły rajdu i gdzie odpowiadać będziemy (po rajdzie) na szczegółowe pytania odnośnie trasy.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

LISTA ZGŁOSZEŃ (OSTATECZNA)

Numer na liście zgłoszeń jest numerem startowym. Startujemy w kolejności numerów startowych.

 

SPONSORZY I PARTNERZY

 

   

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 MEDIA

 

https://www.facebook.com/rajdwielkopolankizakolkiem/?locale=pl_PL

 

Najchętniej czytane

2024-04-10
ZMARŁ JACEK LASKOWSKI...
2024-04-05
09.06.2024 :: X OGÓLNOPOLSKI JUBILEUSZOWY ZLOT ROWERÓW ZABYTKOWYCH RETROWERIADA
2024-04-03
27-28.04.2024 :: V WIOSNA Z POŚLIZGIEM
2024-04-02
20.04.2024 :: YOUNGTIMER PARTY - 1. RUNDA
2024-04-01
19-21.04.2024 :: 2 RUNDA RALLYCROSS I AUTOCROSS